Skip to main content
Naujienos

Finansai lošimų sektoriuje: kiek mokesčių sumoka lošimų bendrovės ir kokias sumas įmoka lošėjai

By 2024-02-2729 vasario, 2024No Comments

Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, praėjusiais metais lošimų rinkos bendrosios pajamos siekė 222,2 mln. eurų ir buvo 13,5 proc. (26,4 mln. eurų) didesnės, palyginti su 2022 metais.

Iš antžeminių lošimo vietų buvo gauta 73,8 mln. eurų pajamų – jos, lyginti su 2022 metais, sumažėjo 0,4 proc. (312,2 tūkst. eurų).

Antžeminėse vietose lošiantys žmonės pernai iš viso įmokėjo 466,6 mln. eurų (2022 metais buvo įmokėta 457,6 mln. eurų). Daugiausia – 199,8 mln. eurų – pernai buvo įmokėta lošiant B kategorijos lošimo automatais. Pastaruosiuose vieno lošimo laimėjimas negali būti daugiau kaip 200 kartų didesnis už statomą sumą.

Tuo metu A kategorijos automatai yra neriboto laimėjimo, vienkartinis didžiausias laimėjimas čia nėra ribojamas. Į tokius automatus praėjusiais metais antžeminėse vietose buvo įmokėta 65,3 mln. eurų.

Kaip laimėjimai už stalo, lošimo automatų, totalizatorių ir lažybas organizavusių bendrovių lošimus, praėjusiais metais išmokėta 392,8 mln. eurų.

Nuotolinių lošimų sektoriuje įmokėta maždaug 2 mlrd. eurų

Praėjusiais metais lošimo organizatoriai gavo 148,4 mln. eurų pajamų. Tai – 22 proc. (26,7 mln. eurų) daugiau nei prieš metus.

„Augimas lošimų sektoriuje yra nuoseklus, populiarėja nuotoliniai lošimai, organizatoriai atsisako antžeminių vietų. Kaip ir visa prekyba, lošimai, pramogos keliasi į internetą dėl pasiekiamumo, įvairovės, patogumo. Situacija kitokia buvo tik per pandemiją, kai antžeminės vietos nedirbo, o nuotoliniai lošimai veikė, skirtingai nei Latvijoje, kurioje tuo metu neveikė ir nuotoliniai lošimai“, – Delfi sakė Lošimų priežiūros tarnybos patarėja Sandra Vitkevičiūtė.

Ji nesutiko su prielaida, kad nuotoliniai lošimai populiarėja dėl reguliacinių aspektų. Anot jos, tiek lošiant nuotoliu, tiek fizinėje vietoje, taikomi ribojimai.

„Norėdamas lošti nuotoliniu būdu žmogus turi susikurti lošėjo paskyrą, yra nustatoma jo tapatybė, jis turi pridėti dokumentą, mokėjimo būdai taip pat yra tikrinami. Kalbant apie kontrolę, sakyčiau, kad tai nė kiek nenusileidžia antžeminio lošimo vietoms taikomiems reikalavimams, kur privaloma užtikrinti, kad į lošimo namus neįeitų ne savo dokumentą turintis žmogus ir panašiai“, – tikino pašnekovė.

Atsakingo lošimo asociacijos vadovas Mindaugas Ardišauskas taip pat teigė, kad reguliavimas iš esmės nesiskiria, o apmokestinimo tarifas yra vienodas.

„Galioja tie patys draudimai dėl reklamos, lošėjų amžiaus. Tie patys reikalavimai turėti licenciją, leidimą veiklai (salonui ar interneto svetainei), sertifikuoti įrenginius nepriklausomose laboratorijose, teikti visas ataskaitas apie lošimų rezultatus (statymų ir laimėjimų sumas ir pan.), taikomi vienodi pinigų plovimo rezultatus (statymų ir laimėjimų sumas ir pan.), taikomi vienodi pinigų plovimo prevencijos reikalavimai (tapatybės nustatymas, operacijų fiksavimas, įtartinų operacijų išaiškinimas, pranešimai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai ir kita)“, – vardijo M. Ardišauskas.

Priežasčių, kodėl nuotoliniai lošimai populiaresni už antžeminius, anot jo, reikėtų ieškoti pastarųjų kelerių metų laikotarpio įvykiuose.

„Pirmiausia, žinoma, COVID–19 pandemija, dėl kurios fizinės paslaugų teikimo vietos patyrė daug ribojimų (kalbu ne tik apie lošimus, bet ir parduotuves, restoranus ir kt.), dėl ko žmonės daugiau laiko leido namuose, įprato naudotis internetu teikiamomis paslaugomis. Laikotarpis, kada nuotolinių lošimų pajamos aplenkė antžemines pajamas, yra 2020 metai – pirmųjų karantinų metai, kai antžeminės lošimų vietos buvo uždarytos net 5 mėnesius“, – Delfi sakė M. Ardišauskas.

Jis pastebėjo, kad 2021 metais santykis buvo dar didesnis: nuotolinių lošimų pajamos 3 kartus viršijo antžeminių lošimų pajamas, bet tais metais taip pat buvo ribojamas antžeminių paslaugų teikimas.

„2022 metai jau buvo metai kai pamiršome karantinus. Ir santykis pasikeitė iki 1,6 karto nuotolinių lošimų naudai. Bet jei pažiūrėtume į skaičius, 2022 metais antžeminių lošimų pajamos išaugo daugiau kaip 2 kartus (nuo 34 mln. eurų iki 74 mln. eurų). Tuo tarpu nuotolinių lošimų pajamos padidėjo tik 0,2 karto“, –argumentavo jis.

Pasak M. Ardišausko, palyginus nuotolinių lošimų pajamas 2022 ir 2023 metais, pamatytume, kad augimo tendencija išlieka tokia pati kaip ir prieš tai buvusiais metais – apie 0,2 karto (arba 20 proc.) per metus.

Tarp priežasčių jis paminėjo ir gyventojų pajamų kilimą bei bendrą nuotolinių paslaugų vartojimo augimą.

„Ne tik lošimai, bet ir maisto produktų, drabužių, pramogų pirkimas keliasi iš fizinių vietų į internetą. Mums pasidarė įprasta ir patogu pirkti kažką, skaityti, žiūrėti, pramogauti per internetą, naudojant savo telefoną, kompiuterį ar planšetę“, – pastebėjo asociacijos vadovas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/kokie-pinigai-sukasi-losimu-sektoriaus-versle-vis-daugiau-milijonu-gauna-nuotoliniu-losimu-organizatoriai-95892361