Skip to main content
Saulius Petravičius, ALVA vadovas. Nuotr. A. UfartoNaujienos

Pralošti Š. Stepukonio milijonai: ekspertų akimis – kaip galėjo praslysti tokios sumos?

Žinia apie buvusio „BaltCap“ partnerio Šarūno Stepukonio galimai praloštus kone 30 milijonų sulaukė labai daug atgarsių visuomenėje. Ne tik metė šešėlį ant viso lošimo sektoriaus, bet ir iškėlė kelis esminius klausimus – kodėl galimai 2021 metais ar dar anksčiau padaryti veiklos pažeidimai paaiškėjo tik dabar, kaip tokios sumos galėjo praslysti pro lošimų organizatorių, pro bankų ar mokėjimo įstaigų bei pro priežiūros institucijų akis? Kaip veikia užkardymo schema ir kas šiuo atveju nesuveikė?
2024-02-06
Atsakingo Lošimų Verslo AsociacijaNaujienos

Nelegalūs internetiniai lošimai ir pavojai, apie kuriuos nesusimąsto lošėjai

Vis populiarėjant internetinėms lošimų svetainėms, nemažai vartotojų patenka į nelegaliai paslaugas teikiančių verslų pinkles, o valstybės biudžetas praranda milijonines įmokas. Pernai lapkričio ir gruodžio mėn. buvo atliktas „Spinter“ bendrovės reprezentatyvus tyrimas, kuriuo siekta nustatyti nelegalios lošimų rinkos internete mastą. Kaip pastebi Atsakingo lošimų verslo asociacijos (ALVA) direktorius Saulius Petravičius, tyrimas parodė, jog nelegalios lošimų rinkos internete mastas Lietuvoje yra didžiulis.
2024-01-15
Naujienos

Kas ketvirtas internete lošia nelegaliai: kiek nuo to pralaimi valstybė, verslas ir patys žaidėjai?

„Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo duomenimis, nelegalių lošimų mastas internete siekia apie 25 proc. Atsakingo lošimų verslo asociacijos (ALVA) vadovo Sauliaus Petravičiaus įsitikinimu, ketvirtadalis – labai reikšmingas skaičius. Pasak jo, nuo nelegalių lošimų smarkiai nukenčia ir valstybė, ir ekonomika, ir patys žaidėjai, o jei nebus imtasi griežtesnių šešėlio užkardymo priemonių, žala kasmet tik augs.
2024-01-10
Naujienos

Pateikia kitokį požiūrį į azartinius lošimus: tai – ne būdas išlošti, o mokama pramoga

Nemažai žmonių vis dar azartinius lošimus suvokia, kaip galimybę užsidirbti pinigų. Atsakingo lošimų verslo asociacijos (ALVA) vadovas Saulius Petravičius sako, kad toks požiūris yra klaidingas. „Bet kokie azartiniai lošimai pirmiausia turi būti vertinami kaip pramoga, laisvalaikio praleidimo būdas. Taip, čia yra tam tikra tikimybė laimėti pinigų, kuri ir sukuria azartą, įtraukia žmones. Būtent todėl tokios pramogos turi savo ypatumų bei rizikų, būtent todėl jas reglamentuoja teisės aktai ir vidinės paslaugų teikėjų taisyklės“, – aiškina S. Petravičius.
2023-12-10
Naujienos

Lošimų organizatoriai įspėja – nelegalūs lošimai auga, o institucijų dėmesys per mažas

Lošimų organizatoriai stebi situaciją rinkoje ir mato, kad nelegali azartinių lošimų rinka auga kasmet. Pasak Atsakingo lošimų verslo asociacijos (ALVA) vadovo Sauliaus Petravičiaus, valstybė mažai skiria dėmesio nelegaliai šalyje organizuojamiems lošimams internetu. Nelegali rinka ne tik kelia žalą valstybei ir vartotojams, bet ir atveria kelius sukčiams, pinigų plovimui ir nelegaliam verslui šalyje.
2023-10-09